mediarun_tvn_ramowka_2020

Nowa ramówka TVN na 2020

Nowe seriale i programy. Wiosenna ramówka TVN Discovery

TVN Discovery przygotowuje wiele atrakcji, które widzowie zobaczą już wiosną. “Kod genetyczny” i “Motyw” to nowe seriale w ofercie TVN. Nie zabraknie też kontynuacji znanych programów, takich jak “MasterChef Junior”, “Kuchenne rewolucje” czy “Efekt Domina”. Równie interesująco prezentuje się oferta kanałów tematycznych.

We wtorek została zaprezentowana nowa oferta programowa TVN Discovery. Na widzów czeka wiele nowości. Nie zabraknie też kolejnych edycji znanych i lubianych programów.

“Kod genetyczny” od 2 marca, poniedziałek, 21:30, TVN

“Kod genetyczny” to serial obyczajowy z wątkiem kryminalnym, w którym tajemniczy wypadek stawia przeciwko sobie najbliższe osoby – ojca i syna. Ich historia to dramatyczny wybór pomiędzy lojalnością wobec rodziny, namiętnością i prawdą. To opowieść o sile więzów krwi, które w ekstremalnej sytuacji życiowej mogą okazać się największą słabością lub jedynym ratunkiem. Jak daleko można się posunąć, by stanąć w obronie tych, których kochamy?

Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński, wybitny genetyk, pracownik Instytutu Badań Kryminalnych. Człowiek zasad, nieustępliwie szukający prawdy. Po śmierci żony związał się z dużo młodszą, piękną Izą Berger. Jednak to nie kobieta, ale praca pochłania go całkowicie, wskutek czego popadł w konflikt z synem, Piotrem. Chłopak nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje zasadniczego ojca. Napięcie w relacji eskaluje, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z Izą. Co połączy tych dwoje? Czy to prawdziwa miłość, fascynacja, której nie można się oprzeć, czy może niedająca o sobie zapomnieć przeszłość?

Serial “Kod genetyczny” jest kolejnym autorskim projektem stacji TVN wyreżyserowanym przez Adriana Panka. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek, za scenografię odpowiada Maciej Fajst, kostiumy stworzyła Katarzyna Baran, zaś charakteryzację Jolanta Madejska. Główną scenarzystką serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a poszczególne odcinki scenariuszy napisały Ewa Popiołek i Monika Trzósło. Kompozytorem muzyki do serialu jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Kierownikiem produkcji serialu “Kod genetyczny” jest Tomasz Parnowski, a producentami – Adrianna Przetacka i Przemysław Malec.

“Motyw” od 3 marca, wtorek, 21:30, TVN

Każdy jest zdolny do zła, potrzebny jest tylko motyw. “Motyw” to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie: Luiza, “Czarna” oraz Maks. Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Kiedy w gdańskiej restauracji dochodzi do strzelaniny, Luiza Porębska oraz jej mąż Marcin “Maks” Porębski zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie padają na pracującą w ich restauracji Annę Czarnecką. “Czarna” nie przyznaje się do winy, sugeruje także, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa. W rolach głównych zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Grochowską i Michała Czerneckiego.

Serialowa sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi, śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał motyw? Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał.

Serial reżyseruje jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia – Paweł Maślona. Za skomponowanie muzyki odpowiada JIMEK a specjalną piosenkę stworzyła Kasia Kowalska. Producentem serialu jest DGA Studio i Jake Vision, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński na zlecenie dla TVN. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej.

“Chyłka – Kasacja”, od 4 kwietnia, sobota, 20:00, TVN

“Chyłka – Kasacja” to produkcja Player Original, oparta na pierwszym tomie serii Remigiusza Mroza o prawnikach z kancelarii Żelazny & McVay. Kiedy Piotr Langer junior zostaje oskarżony o brutalne morderstwo, jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen żąda, by obroną zajęła się Joanna Chyłka. Współpraca z aresztowanym okazuje się wyjątkowo trudna. Langer milczy, a prawnicy nie są w stanie ustalić przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do jego zatrzymania. Dowody zebrane przez policję wskazują również na to, że podejrzany przebywał ze swoimi ofiarami w mieszkaniu jeszcze dziesięć dni po ich śmierci. Czy mimo tego Chyłce i Zordonowi uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Ambitny prokurator Karol Rejchert zrobi wszystko, by nie dopuścić do uniewinnienia młodego Langera. Wkrótce sprawa okaże się wyjątkowo skomplikowana i niebezpieczna nie tylko dla prawników, ale także ich bliskich.

Producentem serialu z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym – Violetta Furmaniuk-Zaorska i Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka, reżyserem Łukasz Palkowski.

“Ameryka Express” od 4 marca, środa, 21:30, TVN

W wiosennym sezonie w roli prowadzącej zobaczymy Darię Ładochę, zwyciężczynię drugiej edycji programu “Agent Gwiazdy”. Nikt jak ona nie zrozumie uczestników w chwilach ich zwątpienia, momentach triumfu i walce o wygraną. W wyścigu weźmie udział osiem niezwykłych par, które nigdy nie miałyby szansy spotkać się na co dzień. To będzie mieszanka wybuchowa! W programie zobaczymy: żonę Holywood, Iwonę Benjamin z mężem Reggiem, braci Grzegorza i Rafała Collinsów, Pawła Deląga z kompanem Dariuszem Lipką, Małgorzatę Heretyk z ukochanym Ernestem Musiałem, Patrycję Markowską z bratnią duszą, Żanetą Luberą, przyjaciółki Karolinę Pisarek i Martę Gajewską-Komorowską, Grażynę Wolszczak z synem Filipem Sikorą oraz kolegów: Marcina “Różala” Różalskiego z Bartoszem Fabińskim.

Wiosenny sezon odkryje przed uczestnikami położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię. Warunki będą ekstremalne. Zmieniająca się pogoda, temperatury wahające się od 0 do +40 stopni, piekące słońce na zmianę z gwałtownymi ulewami. Okoliczności przyrody – majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego – zaprą dech w piersiach! Zadania zaś przekroczą najśmielsze oczekiwania wszystkich. Uczestnicy będą musieli sprawdzić swoją wytrwałość, pływając po największym jeziorze Gwatemali, gotując na szczycie wulkanu czy próbując przysmaków Majów, niejadalnych dla Europejczyka. Odwiedzą miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, chociaż zmęczenie sprawi, że nie zawsze to zauważą.

“MasterChef Junior” od 8 marca, niedziela, 20:00, TVN

Najlepsi młodzi kucharze w Polsce już po raz piąty staną w legendarnej kuchni MasterChefa! Anna Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler sprawdzą ich wyczucie smaku, kulinarne umiejętności i kreatywność. Komu uda się trafić przez żołądek do serca jurorów i zdobyć tytuł MasterChefa Juniora? Na najlepszą czternastkę najpopularniejszego kulinarnego show czekać będą liczne niespodzianki i arcytrudne zadania! Wyjątkowy masterclass przeprowadzi posiadacz gwiazdki Michelina, Wojciech Modest Amaro. Mistrzowski autorytet sprawdzi, jak zawodnicy poradzą sobie z przygotowaniem tatara z troci z sufletem dyniowym i dressingiem z rokitnika.

Na planie pojawi się także Magik Y, który zaprezentuje kulinarną sztukę iluzji! W tegorocznej edycji “MasterChef Junior” spotkamy się również z laureatami poprzednich sezonów. Ola Nguyen zweryfikuje umiejętności uczestników w dziedzinie kuchni azjatyckiej. Z kolei Grzegorz Zawierucha i Paulina Foremny dadzą pokaz swoich popisowych dań, które młodzi kucharze będą musieli odtworzyć.

“Kuba Wojewódzki” od 3 marca, wtorek, 22:30, TVN

Kuba Wojewódzki jest jak Pałac Kultury i Nauki – wielu chciałoby, żeby zniknął, ale bez niego krajobraz nie byłby już taki sam. Jest jak portal plotkarski – niejeden udaje, że nie śledzi, a jednocześnie obserwuje go z wypiekami na twarzy. Jest jak gorąca kawa o poranku – czasem parzy, ale potrzebujemy jej, by się rozbudzić. To już kolejny sezon show, które od lat wzbudza kontrowersje, a przy tym przyciąga jak magnes.

Rocznik, który urodził się w czasie emisji pierwszych odcinków show Wojewódzkiego, jest już pełnoletni. Jednak błyskotliwy żart Kuby, jego cięta riposta, zdolność do poruszania tematów ważnych, ale także lekkich, to nie jest coś, co się starzeje. Showman nieustannie wzbudza zainteresowanie. Mówią o nim wszyscy – on mówi za pośrednictwem swojego programu. I wyznacza trendy. Wizyty na kanapie w programie są odzwierciedleniem tego, co w środowisku kultury oraz show-biznesu jest aktualnie ważne i na topie. Także w tym sezonie u Kuby zagoszczą aktorzy, sportowcy, piosenkarze, politycy, celebryci oraz do tego miana aspirujący.

“Kuchenne rewolucje” od 5 marca, czwartek, 21:30, TVN

W dziesiątą rocznicę startu programu Magda Gessler nie zwalnia tempa! W nowych odcinkach najsłynniejsza polska restauratorka zawita między innymi do pizzerii “Amore Mio” w Chorzowie i “Pizza Bella” w Ustroniu. Królowa polskiej gastronomii przybędzie też na ratunek do Piły, gdzie mieści się café bar “Barka”. Przekonamy się także, jakie zmiany czekają warszawskie lokale “Na okrągło” i “Villa Ostródzka”. Czy “Kuchenne rewolucje” przyniosą wszystkim upragniony sukces?

“Efekt Domina” od 8 marca, niedziela, 11:30, TVN

W siódmej edycji programu Dominika Kulczyk opowie historie osób zmagających się z wieloma formami wykluczenia pod różną szerokością geograficzną, m.in. w Indiach, Senegalu, Kambodży i Polsce. Założycielka Kulczyk Foundation odda głos tym, których na co dzień prawie nikt nie słyszy, głównie kobietom i dziewczynkom. Dominika Kulczyk przypomina o potrzebie ludzkiej solidarności i daje nadzieję napotkanym osobom na lepsze życie. Na marginalizację w sposób szczególny narażone są kobiety i dzieci, dlatego “Efekt Domina” tak uporczywie upomina się o ich godność.

W nowym sezonie programu zabierzemy widzów m.in. do Indii. W tym kraju nadal wiele młodych kobiet jest pozbawionych możliwości decydowania o swoim losie. Rozpoczęcie życia seksualnego tuż po pierwszej miesiączce nie jest niczym nadzwyczajnym, a nieletnie dziewczynki często niemal natychmiast zachodzą w ciążę. Poznamy dr. Ashoka Dyalchanda z Institute of Health Management Pachod, który od kilkudziesięciu lat walczy o prawa Hindusek – zakładniczek tradycji.

“Dorota inspiruje” od 8 marca, niedziela, 18:00, TVN

Dla wielu osób moment, w którym do drzwi zapuka Dorota Szelągowska, jest jednym z najszczęśliwszych w ich życiu. Prowadząca program jest nie tylko świetną projektantką wnętrz, ale też psycholożką. Doskonale wyczuwa potrzeby i gust właścicieli mieszkania. Kiedy wchodzi do czyjegoś domu, widzi więcej niż inni. Od pierwszego wejrzenia wie, jak zmienić każde pomieszczenie tak, żeby było nie tylko piękne, ale i użyteczne. Najczęściej musi radzić sobie z brakiem przestrzeni i funkcjonalności oraz przestarzałym wystrojem.

W programie wspiera ją znana i lubiana przez widzów ekipa remontowa – projektantka i prawa ręka Doroty – Marika, najsłynniejszy polski stolarz – Darek oraz Ivan, szef ekipy budowlanej, która urzeczywistnia wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły prowadzącej. To właśnie oni w każdym odcinku zajmą się wybranym przez uczestników pomieszczeniem. Komu tym razem dopisze szczęście i nie będzie musiał robić remontu na własną rękę?

“Milionerzy” od 2 marca, poniedziałek – czwartek, 20:55, TVN

Kiedy zasiada się z Hubertem Urbańskim oko w oko, zaczyna się prawdziwa gra! Choć nic nie jest pewne i los odmienia się niespodziewanie, gwarantowane są emocje, dobra zabawa, humor prowadzącego i wspaniali zawodnicy. Zapraszamy do zabawy i spróbowania swoich sił.

O tym, że warto dać szansę szczęściu, przekonała się już trójka zwycięzców. Krzysztof Wójcik, Maria Romanek i Katarzyna Kant-Wysocka wiedzą, jak to jest trzymać w rękach czek na milion złotych! Każdy z nich miał swój sposób na grę, na opanowanie emocji, oszacowanie ryzyka, skorzystanie z pomocy, zaufanie intuicji.

“36,6°C” od 7 marca, sobota, 18:00, TVN

Tej wiosny rozpocznie się już siódmy sezon najzdrowszego programu telewizyjnego 36,6°C! Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek na tropie najnowszych informacji medycznych, nowinek z kraju i ze świata. Prawdziwa dawka zdrowia, z poczuciem humoru i ciekawymi gośćmi. Zapraszamy!

Dbasz o zdrowie swoje i bliskich? Interesujesz się medycyną? To właśnie dla Ciebie Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek przetestują najnowsze technologie medyczne, opowiedzą o skutecznej profilaktyce, sprawdzonych badaniach i doradzą właściwą drogę do najlepszej diagnozy, a wszystko to w przystępny sposób.

W kolejnym sezonie 36,6°C pojawią się gwiazdy z pierwszych stron gazet, które podzielą się swoimi historiami na temat zdrowia. Po raz pierwszy, Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzą na własnej skórze skuteczność terapii i zabiegów, które lekarze polecają pacjentom. Nie zabraknie kwestii ważnych dla kobiet. Wciąż trwa akcja #badampiersi, w ramach której zachęcamy wszystkie panie do samobadania i regularnych wizyt u lekarzy oraz do wspólnej walki z rakiem piersi. Propagujemy także akcję #jembozdrowe, dzięki której widzowie dowiedzą się co jeść, żeby zachować zdrowie i jak zadbać o właściwą dietę swoją i dziecka.

W wiosennej ramówce TVN na widzów czekają również:

“DZIEŃ DOBRY TVN”, CODZIENNIE 8:00

“NA WSPÓLNEJ”, PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK 20:15

“CO ZA TYDZIEŃ”, NIEDZIELA 12:05

“UKRYTA PRAWDA” OD 2 MARCA, PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 18:00

Na antenie TVN nie zabraknie informacji i programów interwencyjnych:

“FAKTY”, CODZIENNIE 19:00

“UWAGA”, PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 19:50, SOBOTA – NIEDZIELA 19:45

“SUPERWIZJER”, WTOREK 23:30

 

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT