mediarun_nagrody_andy_2020

„Ostatni Twój Weekend” zdobył Grand Prix i 4 Złota na nowojorskim ANDY Awards

„Ostatni Twój Weekend” z Grand Prix i 4 Złotami na nowojorskim ANDY Awards

Projekt zrealizowany przez VMLY&R Poland, Wavemaker, Papaya Films i Facebook dla Gazeta.pl i partnerów – Mastercard, BNP Paribas Bank Polska i Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, otrzymał najwyższe wyróżnienie, tzw. Grandy (odpowiednik Grand Prix) oraz Złoto w kategoriach: Bravery, Reset, Craft oraz Idea w międzynarodowym konkursie ANDY Awards.

Od samego początku wiedzieliśmy, że robimy coś wyjątkowego. Jednak nie spodziewaliśmy się, że “Ostatni Twój Weekend” zaliczy tyle “pierwszych” nagród dla przemysłu kreatywnego w Polsce. Z wiadomych powodów wszelkie gale są przekładane i/lub szukają formuły digitalowej, w której można ogłosić wyniki. Tymczasem brak zgiełku pomaga skupić się na kolejnych projektach. A wydaje mi się, że zawsze powinniśmy szukać kolejnej rzeczy, którą będziemy się ekscytować. Niezależnie, czy na końcu drogi czeka jakieś wyróżnienie. – Maciek Kozina, Associate Creative Director w VMLY&R New York, współtwórca projektu

Od 55 lat nagrody ANDY wyróżniają najwybitniejsze projekty na całym świecie. Ich renoma bierze się z faktu, iż jury przy wyborze laureatów kieruje się wybitnym kunsztem kreatywnym oraz odwagą w realizowanych projektach. ANDYs to ukłon w stronę autorów – ludzi stojących za wspaniałymi pomysłami, a wszystko to w imię odkrycia oraz wyróżnienia największych talentów w branży kreatywnej.

W grudniu wystawiono na sprzedaż jedno z najstarszych, kultowych w pewnych kręgach polskich pism erotycznych. Natychmiast podjęliśmy decyzję, żeby je kupić. I zamknąć. Chodzi o symboliczny koniec epoki uprzedmiatawiania kobiet. W ostatnim numerze „Twojego Weekendu” nie będzie więc roznegliżowanych zdjęć i seksistowskich tekstów. Będą za to materiały o sile, mądrości i pięknie. Zadbały o to utalentowane redaktorki, autorki i fotografki oraz równie zdolni redaktorzy i autorzy. Mamy nadzieję, że właśnie taki „Twój Weekend” będzie głosem w ważnej dyskusji o potrzebie równości. – Agnieszka Siuzdak, dyrektor pionu Gazeta.pl

Ostatni „Twój Weekend” to historie kobiet i mężczyzn, przedstawione w artykułach, wywiadach i felietonach. Magazyn składa się z 48 stron autentycznych, poruszających treści, które powinien przeczytać każdy, bez względu na płeć. Wśród autorów znaleźli się m.in. Rikha Sharma Rani, dziennikarka współpracująca m.in. z „New York Times”, Maria Rotkiel, terapeutka i psycholożka, oraz Rafał i Tymek Bryndalowie, Miłosz Brzeziński czy Rafał Madajczak.

W ostatnim wydaniu „Twojego Weekendu” zachowane zostały znane dotychczasowym czytelnikom sekcje i rubryki, takie jak: Dossier, Pozycje, Plakat czy Komiks, by w przewrotny sposób nadać im zupełnie nowe znaczenie. W wyjątkowej sesji okładkowej autorstwa Weroniki Ławniczak z Papaya Films wzięły udział Ewa Kasprzyk, Orina Krajewska i Joanna Jędrzejczyk.

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT