re-launch

Tak się robi re-launch! Kultowa marka znów w polskich aptekach

Marka URGO była dystrybuowana od kilku lat na rynku polskim, dostępna w około 400 aptek, bez wsparcia i znajomości. W roku 2016 udało się przeprowadzić silny re-launch marki  – która obejmuje 24 produkty  medyczne na rany i skaleczenia a główny nacisk na komunikację marki to filmożele – opatentowane opatrunki w płynie, np. Flimożel na Opryszczkę, Filmożel na Afty.

Relaunch udał się dzięki zbudowaniu dystrybucji – wykorzystanie potencjału innowacyjnych produktów i z jednej strony przeszkolenie rzeczy farmaceutów osobiście bądź przez e-learning, z drugiej strony wsparcie sprzedaży ekspozytorami na-ladowymi i na-podłogowymi komunikującymi markę i eksponującymi produkty. Dodatkowo re-launchowi towarzyszyła kampania VOD Filmożeli Na Opryszczkę i na Afty w wybranych regionach Polski.

Dzięki tym akcjom sprzedaż do konsumentów uległa diametralnym wzrostom o ponad 100% a niektóre produkty nawet po 400 – 500%

Ostatnio wprowadziliśmy do obrotu innowacyjny produkt na skaleczenie opatrunek i plaster 2 w 1 i do dystrybucji i komunikacji wykorzystaliśmy materiały do aptek przygotowane przez agencję KORE – m.in. bilonownice, naklejki adhezyjne, ekspozytory. W najbliższym czasie będzie okazja zobaczyć SOS Cut na antenie TVN Style w programie Pani Gadżet, jako że to innowacyjny niezbędny gadżet na biwaki, który wyjątkowo spodobał się wydawcom programu.

Przed latem pojawią  się dodatkowo atrakcyjne promocje Urgo, m.in. niezbędnik podróżny zawierający zestaw produktów przydatnych w czasie letnich wyjazdów.

 

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT