mediarun_coca-cola_zanieczyszczenie_www_2019

Coca-Cola marką, która najbardziej przyczynia się do zanieczyszczenia plastikiem

Coca-Cola została ogłoszona marką z największym zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi przez Break Free From Plastic.

 

Ostatnio przeprowadzany audyt badający zaśmiecenie świata plastikiem wykazał, że Coca-Cola jest największą światową firmą przyczyniającą się do zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi. Audyt przeprowadzony przez Break Free From Plastic, zawarł 848 wydarzeń organizowanych w celu sprzątania świata, w 51 krajach, na 6 kontynentach. Łącznie 72,541 wolontariuszy przeczesało plaże, ulice, drogi wodne i swoje najbliższe okolice zbierając plastikowe odpady.

Organizacja łącznie na świecie zebrała 47500 plastikowych opakowań. Wśród nich najczęściej występowały opakowania po Coca-Coli na drugim miejscu znalazło się Nestle, z kolei dalej PepsiCo.

Coca-cola wystosowała swoją odpowiedź na prezentowane wyniki działań: „Za każdym razem, gdy nasze opakowania trafiają do oceanów – lub gdziekolwiek, gdzie nie powinny się znaleść – dla nas jest to nie do przyjęcia. We współpracy pracujemy nad rozwiązaniem tego znaczącego globalnego problemu, zarówno w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych przedostających się do oceanów, jak i w celu usunięcia istniejących zanieczyszczeń ”.

Jeśli spojrzymy na poszczególne kontynenty na podium zobaczymy takie marki jak Starbucks, czy Heineken!

 

Celem sprzątania świata było jednocześnie pomóc sprzątnąć z plastikowych zanieczyszczeń publiczne przestrzenie, ale również identyfikacja firm odpowiedzialnych za większość plastikowych odpadów zalegających na naszej planecie.

Podczas gdy promujemy zwiększmy wysiłki w celu maksymalizacji statystyk recyklingowych, ogólno-światowe badania pokazują, że co minutę jest kupowanych ponad 1 000 000 plastikowych butelek z czego 91% z nich nie jest recyklingowanych.

Co więcej, szacuje się, że w przyszłym roku sprzedanych zostanie ponad pół biliona plastikowych butelek, a około 455 miliardów z nich nie zostanie poddanych recyklingowi.
Te butelki, które nie podlegają recyklingowi, trafiają na wysypiska śmieci, są spalane lub przedostają się przez rzeki do oceanu.

Coraz bardziej widoczny problem jednorazowego użytku tworzyw sztucznych podkreśla potrzebę rozwiązania tego problemu częściowo za pomocą trzech strategii:

  • Inteligentne wybory konsumenckie – informowanie konsumentów o potrzebie i praktyce recyklingu tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.
  • Łatwy i wydajny recykling – Rozwój infrastruktury, w której recykling jest łatwy w stosowaniu dla konsumenta i wystarczająco wydajny, aby był ekonomicznie opłacalny.
  • Odejście od tworzyw sztucznych – Zachęcanie firm do opracowywania alternatywnych materiałów, do stosowania tworzyw poza sztucznymi i zmiana sposobu myślenia o swoich produktach, aby nie bazowały wyłącznie na plastikowych pojemnikach jednorazowych.

Podczas gdy firmy takie jak Coca-Cola podjęły wysiłki w celu zmniejszenia problemu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, którego są częścią. Jednak wiele osób uważa, że nie robią tego wystarczająco by realnie minimalizować problem.

Nie ma idealnego rozwiązania i dopóki plastik jest skutecznym i niedrogim materiałem, presja polityczna i środowiskowa jest podstawowym mechanizmem, za pomocą którego przedsiębiorstwa będą zachęcane do zmiany.

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT