Fotoram.io (26)

4 kluczowe strategie do optymalizacji działań marketingowych

Aby obsłużyć dzisiejszy rynek, organizacje potrzebują możliwości skalowania, szybkości i dostępu do inteligencji na żądanie. Jednak według badania przeprowadzonego w marcu 2018 r., Naukowcy z PSFK odkryli, że firmy nie wykorzystują w pełni konfigurowaniu tzw. chatbotów. Przez to rezygnują z najlepszych technik oszczędzania i techniki efektywności, które są na wyciągnięcie ręki.

 

Chatboty pozwolą firmom obniżyć koszty, oszczędzać zasoby i skuteczniej spełniać dzisiejsze oczekiwania konsumentów w zakresie obsługi na żądanie i spersonalizowanej usługi.

 

Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym firmy mogą pozyskać cyfrową platformę zbudowaną na sztucznej inteligencji i wirtualnych agentach, aby pomóc sprostać tym nowym wymaganiom i zmienić relacje z klientami, jak nigdy dotąd.

 

Oto niektóre z najważniejszych powodów istotności wdrożenia sztucznej inteligencji w celu optymalizacji operacji biznesowych:

 

1.Od Silosów operacyjnych do procesów zsynchronizowanych

Architektura bota pozwala markom być gotowym na wszystkie pytania i problemy swoich klientów – o każdej porze dnia, bez nadmiernego powiększania zasobów agentów na żywo.

2.Od Static Data To Actionable Insights

Boty składają się z warstw inteligencji, które mogą odgrywać istotną rolę w kształtowaniu wszechstronnych, znaczących interakcji z klientami, które z biegiem czasu ulegają poprawie.

 

3.Od rynków lokalnych po firmy globalne

Chatbots może rozwiązywać problemy związane z obsługą klienta w wielu językach i przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając firmom zwiększenie skali działalności na nowych rynkach bez obawy o pomnożenie przychodzących żądań.

 

4.Od wysokich kosztów operacyjnych do rentownych rozwiązań

Chatbot jest równy kilku pracownikom, ponieważ może on z łatwością komunikować się z tysiącami klientów w tym samym czasie, drastycznie redukując koszty, jednocześnie poprawiając zadowolenie klientów.

 

 

W miarę wzrostu zapotrzebowania konsumentów na większą dostępność i natychmiastową obsługę klienta, zmienia się sposób postrzegania korzystania z wirtualnego agenta, takiego jak chatboty. Jak zauważyła Leticia Kyoto, szef działu sztucznej inteligencji i pojawiających się technologii w Accentia: “Klienci chcą odpowiedzi, chcą rozwiązać swój problem, a jeśli robot pomaga im działać szybciej i mądrzej, to faktycznie czerpią z tego przyjemność”. Na dzisiejszym rynku implementacja AI zapewnia firmom wiele możliwości rozwoju swoich firm, poprawy ich usług i zwiększenia zadowolenia klientów.

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT