mediarun_iphone11_apple_2020

Apple może zapłacić nawet 800 000 000$ kary

CalTech wygrywa 1,1 miliarda dolarów – werdykt przysięgłych w sprawie patentowej przeciwko Apple i Broadcom

W sprawie wniesionej do sądu federalnego w Los Angeles w 2016 r. Uniwersytet badawczy z siedzibą w Pasadenie w Kalifornii twierdził, że chipy Wi-Fi Broadcom używane w setkach milionów iPhone’ów Apple naruszyły patenty związane z technologią transmisji danych.

„Chociaż dziękujemy przysięgłym za ich pracę, nie zgadzamy się z faktycznymi i prawnymi podstawami werdyktu i zamierzamy odwołać się”, powiedział Broadcom w oświadczeniu.

Jak podaje Reuters. Apple mówi, że planuje odwołać się od wyroku, ale odmawia dalszego komentarza. Firma oświadcza w aktach sądowych, że uważa wszystkie roszczenia uniwersytetu wobec niej wynikały z użycia chipów Broadcom. Nazywa je również “mało znaczącymi”.

Broadcom jest głównym dostawcą Apple, osiągając około jednej piątej swojej sprzedaży od producenta iPhone’a w roku 2019. W zeszłym tygodniu Broadcom poinformował, że podpisał kolejne umowy na sprzedaż z Apple nawet na 15 miliardów dolarów.

Wyrok przyznał CalTech 837,8 miliona dolarów od Apple i 270,2 miliona dolarów od Broadcom.

O Broadcom

Broadcom Inc. jest światowym liderem technologii infrastruktury, innowacji, współpracy i perfekcyjności inżynierskiej. Bazując na bogatym dziedzictwie technicznym AT & T / Bell Labs, Lucent i Hewlett-Packard / Agilent, Broadcom koncentruje się na technologiach łączących nasz świat. Dzięki połączeniu liderów branży: Broadcom, LSI, Broadcom Corporation, Brocade, CA Technologies i Symantec, firma ma możliwości, aby poprowadzić branżę w przyszłość.

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT