mediarun-wirus-mobile

Jak mobilna gazetka zwiększy ruch w Twoim sklepie?

24 proc. osób przeglądających gazetki mobilne pojawia się w budowlanych sklepach stacjonarnych. Zdecydowana większość robi to w dni powszednie, w godzinach popołudniowych.

Ponad 812 000 – tyle obejrzeń gazetek jednej z sieci budowlanej wygenerowali we wrześniu 2017 użytkownicy Blixa i Qponów – aplikacji mobilnych, należących do poznańskiej spółki Qpony.pl. Co ciekawe, aż 24 proc. osób pojawiło się w sklepie stacjonarnym po zapoznaniu się z ofertą umieszczoną w agregatach promocji. To bardzo dobry wynik dla sieci handlowej, która oferuje produkty niestanowiące asortymentu pierwszej potrzeby, zwłaszcza, że koszt dystrybucji gazetek promocyjnych w mobile’u jest o wiele niższy niż tradycyjnych gazetek papierowych. W dodatku, cyfrowa wersja reklam pozwala je o wiele lepiej targetować niż kolportowanie ich do skrzynek Polaków.

Mobile pozytywnie wpływa przede wszystkim na wzrost obrotów w e-commerce, ale pomaga też tradycyjnym sieciom handlowym w zwiększeniu ruchu w sklepach stacjonarnych. Aplikacje agregujące gazetki i promocje stają się coraz większym graczem na rynku. Już dziś docieralność gazetek niektórych sieci handlowych jest wyższa od produkcji papierowej. W 2018 roku spodziewamy się, że ponad 30 proc. konsumentów będzie zapoznawać się z ofertą sklepu w mobile’u – komentuje Tomasz Jabłoński, CEO Qpony.pl. – Przeprowadzając analizę jednej tylko sieci handlowej – i to w dodatku budowlanej – udowodniliśmy, jak duże znaczenie ma dziś obecność marek znanych przede wszystkim ze sprzedaży stacjonarnej w aplikacjach mobilnych. Konwersja na poziomie 24 proc. jest już bardzo dobrym wynikiem. Pamiętajmy, że to wciąż jednak sieć budowlana, do której nie przychodzimy na codzienne zakupy. W przypadku sieci z branży FMCG wyniki potrafią być jeszcze bardziej spektakularne – dodaje Krzysztof Łuczak, CEO Proxi.Cloud.

Z badań przeprowadzonych przez Proxi.Cloud, na podstawie aplikacji Qpony i Blix, wynika, że osoby przeglądające gazetki w aplikacjach mobilnych, odwiedzają stacjonarne sklepy budowlane głównie w dni powszednie (67 proc.), w godzinach od 12:00 do 17:00 (46 proc.). Reklamy sieci budowlanej w cyfrowym wydaniu wygenerowały we wrześniu 86 4446 odwiedzin – największy ruch odnotowano w województwie śląskim. To pokazuje, jak ważne jest dbanie o odpowiednią ekspozycję materiałów promocyjnych w mobilnych aplikacjach agregujących gazetki reklamowe i docieranie z nimi do jak największej ilości potencjalnych klientów.

Z aplikacji Blix i Qpony, należących do poznańskiej spółki Qpony.pl, każdego miesiąca korzysta łącznie 1 600 000 użytkowników. Precyzyjne narzędzia analityczne, jakimi posługuje się partner firmy – Proxi.Cloud – pozwoliły uzyskać szczegółowe dane i zaobserwować wpływ mobilnych aplikacji agregujących gazetki reklamowe na rzeczywisty footfall w sklepach budowlanych.

 

Powiązane informacje

POPULARNE

POPULARNE

ADVERTISEMENT